facebook Dobratická 525, Praha 9 - Letňany
Drobečková navigace

Úvod > Mateřská škola > V pondělí 27.11. bude mateřská škola i základní škola z důvodu stávky uzavřena!

V pondělí 27.11. bude mateřská škola i základní škola z důvodu stávky uzavřena!Vážení rodiče,

také naše škola se připojila k plánované stávce 27. 11. 2023. Proč jsme se tak rozhodli, přestože víme, že stávka vám mnohým způsobí komplikace? Protože důsledky navrhovaných úsporných opatření od následujícího školního roku zkomplikují kvalitu výuky a chod školy.

Např. výuku jazyků, ale na druhém stupni také část odborných předmětů, realizujeme v menších skupinách. To umožňuje individuální přístup. Žáci se tak dostávají ve znalostech i dovednostech mnohem dál. Bezesporu tak dojde k ohrožení kvality výuky.

Před lety školy přijaly inkluzívní opatření, pro které je mnohdy ve třídách nezbytný asistent pedagoga. Nyní bychom měli přijmout fakt, že těchto asistentů bude méně. Přičemž dětí ve třídách neubyde, mnohde spíše naopak. Toto ve svém důsledku může ohrozit nejen společné vzdělávání dětí se speciálními vzdělávacími potřebami, ale také čas, který učitel věnuje jednotlivým dětem.

Důsledky opatření také znatelně omezí možnost nákupu učebnic a pomůcek do výuky.

Snížení počtu finančních prostředků bude znamenat také méně nepedagogických pracovníků; ti jsou pro provoz školy nepostradatelní.

Když položíme na misky vah plánované finanční škrty a jejich důsledky oproti jednomu dni, kdy bezesporu komplikujeme provoz rodin našich žáků, jsme přesvědčeni v naprosté většině o správnosti takového rozhodnutí.

V den stávky 27. 11. 2023 nejsme schopni zajistit provoz, proto jej zcela přerušujeme.

Mgr. Daniel Vysloužil – ředitel školy


     Žáci byli poučeni o přísném zákazu vstupu na staveniště v areálu školy z důvodu přístavby pavilonu u ZŠ Tupolevova. 23.1.2018 

 

28. 5. Vilém

Zítra: Maxmilián

OD ROKU 2016 JE ZŘÍZEN HUMANITÁRNÍ FOND MČ PRAHA 18. PRAVIDLA  - ŽÁDOST PRO POSKYTNUTÍ POMOCI Z TOHOTO FONDU NALEZNETE NA PODATELNĚ ÚŘADU MČ PRAHA 18

 

Návštěvnost stránek

1169600