Základní škola Tupolevova facebook Dobratická 525, Praha 9 - Letňany

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Odpolední aktivity > Barevné kamínky

Barevné masopustní kamínky

Možná jste již zaznamenali, že se nám začaly v Letňanech vyskytovat malované kamínky, které běžně nacházíte položené třeba na zídce, pomníčku, lavičce, či naopak jsou překvapením na tajném skrytém místě. Nápad malovat na kameny se objevil už v pravěku, kdy se lidé snažili výtvarně ztvárnit každodenní události, třeba lov mamuta apod. Takže tento druh zábavy je starý jako lidstvo samo. V dnešní době na kamínky malují děti, ale i mnoho dospěláků.

Pojďme společně vytvořit malovanou radost, která bude poté rozdána po našem okolí. Potěšit tak třeba seniory v Domě s pečovatelskou službou, kteří díky strachu z koronaviru minimálně vycházejí, či děti v mateřských školkách, které vždy s láskou a nadšením přivítají tuto krásu.

Pokud se chcete zúčastnit a přispět tak ke společné radosti l VY, vytvořte svůj MASOPUSTNÍ KAMÍNEK a doneste jej v rozmezí mezi 11. únorem až 15. březnem na podatelnu Městské části Praha 18.

Nejste-li schopni výtvor přinést osobně, prosíme, vyfoťte jej dle přiložených ilustračních fotografií (na jednobarevném podkladu a s metrém či předmětem známé velikosti) a pošlete emailem na: lucie.pajerova@letnany.cz.

Svůj Ramínek vložte do sáčku, případně tašky a přidejte papírek s popisem:

JMÉNO A PŘÍJMENÍ AUTORA, VĚK, ADRESA

A TELEFON.

Hodnotit budeme NEJORIGINÁLNĚJŠÍ KAMÍNEK - techniku zpracování, použitý materiál a jeho velikost (malinký nebo naopak obří).

Soutěžit budeme ve 4 věkových kategoriích: 0-6 let, 7-12 let, 13-17 let a dospělí.

V každé kategorii bude oceněno 5 výherců. Těšíme se na vaše výtvory, ty budou po vyhlášení soutěže rozneseny po Letňanech, aby dělaly radost i dál.

Lucie Pajerová (Letňanské listy)

 

kaminky1.jpg

Kaminky2.jpg

 

     Žáci byli poučeni o přísném zákazu vstupu na staveniště v areálu školy z důvodu přístavby pavilonu u ZŠ Tupolevova. 23.1.2018 

 

3. 10. Bohumil

Zítra: František

OD ROKU 2016 JE ZŘÍZEN HUMANITÁRNÍ FOND MČ PRAHA 18. PRAVIDLA  - ŽÁDOST PRO POSKYTNUTÍ POMOCI Z TOHOTO FONDU NALEZNETE NA PODATELNĚ ÚŘADU MČ PRAHA 18

 

Návštěvnost stránek

1118583